HTML

Tamas Catica

Friss topikok

2011.01.15. 18:41 Tamas Catica

Bojkottra szólítanak fel a civilek


Bojkottfelhívást tett közzé 34 civil közéleti személyiség a Brüsszelhez forduló multinacionális cégek ellen

„Alulírottak 34-en, mint akik az ország jelenéért és jövőjéért feltétlen felelősséget érzünk, tűrhetetlennek tartjuk, hogy hazánkban emberek százai fagynak meg a fűtetlen lakásokban, hogy gyerekek ezrei nélkülöznek és éheznek, hogy családok százezrei süllyednek nyomorba, és emberek milliói nyögik a növekvő banki adósságokat, miközben a multinacionális cégek egy része mindent megtesz azért, hogy kivonja magát a közteherviselés alól” – írják január 14-én kelt felhívásukban.

Kijelentik, hogy teljes mértékben támogatják az Orbán-kormánynak azt a törekvését, hogy az extraprofitra szert tett magyar és külhoni nagyvállalkozások fizessenek „különadót”, és ragaszkodnak annak maradéktalan behajtásához.

Határozottan elítélik azt a 13 külföldi – osztrák, német, holland és francia – céget, melyek az Európai Unió brüsszeli központjához fordultak azzal, hogy diszkriminatívnak tartják a „különadó” megfizetését. „Ezek a multinacionális energetikai-, szolgáltató- és biztosító cégek éveken keresztül privilegizált helyzetben voltak, és óriási extraprofitot vittek ki hazánkból, amely után nem, vagy csak csökkentett mértékben fizettek adót. Most viszont – a magyar vállalkozásoktól eltérően – nem akarják kivenni a részüket a globális válság elviselhetetlenné nőtt lokális terheiből, a hozzájuk hasonló cégek által okozott válság következményeit teljes mértékben a magyar emberekre akarják hárítani. De ebből elég volt!” – fogalmaznak.

Ezért fordulnak országos bojkott-felhívással a tudatos magyar vásárlókhoz. Kérik, hogy akiknek lehetőségük van rá, „a magyar érdekekkel ellenkező magatartásuk miatt bojkottálják a 13 multicéget, de közülük legalább egyet zárjanak ki eddigi üzleti partnereik sorából, vagy csökkentsék a minimálisra a vele való kapcsolatot. Ne vásároljanak tőlük, ne vegyék igénybe szolgáltatásaikat, ne tartsák náluk pénzüket, amíg Brüsszelbe és a nyugati médiához szaladnak saját anyagi érdekeik védelméért.”

A közlemény sorolja a 13 céget is: Baumax, Spar, Rewe Csoport, Deutsche Telekom AG, Allianz Csoport, Aegon Group, Axa Biztosító, Ing Bank, OMW, E-ON AG, RWE AG, EnBW Energie, Cez Csoport.

Aláíró kezdeményezők: Báthory János szociológus, Bogár László közgazdász, Czakó Gábor író, közíró, Csath Magdolna közgazdász, Csurgai Zita táplálkozási szakértő, Dabasi Tamás civil jogvédő, Gazsó Ferenc egyetemi tanár, Harnócz Sándor dokumentumfilmes, Hoffer Barna autószerelő, Huszár Szabolcs web-szerkesztő, Kondor Katalin újságíró, Lóránt Károly közgazdász, M. Bíró Liza szerkesztő-riporter, M. Szabó Imre újságíró, Magyar János civil jogvédő, Morvay Miklós jogász, Náray-Szabó Gábor egyetemi tanár, Novák Andrea jogász, Országbíró Zoltán vezető jogvédő, Pankucsi Márta jogász-szociológus, Péterfia Béla író, főszerkesztő, Piukovics Gábor vállalkozó, Pokol Béla egyetemi tanár, Pozsgay Imre egyetemi tanár, Puhola Józsefné civil jogvédő, Samu Mihály egyetemi tanár, Simó Endre újságíró, Simon Attila rap-zeneszerző, Simon János politológus, Szabó Tibor politikai filozófus, Szigeti Tóth János szociológus, Törőcsik Attila főiskolai tanár, Varga László közíró, Zétényi Zsolt jogász. (pr)

MNO

komment


süti beállítások módosítása